Pasaules un apkārtējās vides aizsardzība

Pastāv daudz dažādi veidi, kā mēs katrs varam padarīt pasauli par daudz labāku, tīrāku, sakoptāku un veselīgāku vietu.

Cilvēkam ir jādomā gan lokāli, gan globāli. Jāsaprot, ka ietekmējot vietējo reģionu, posts paplašinās un izplatās pa visu pasauli. Galvenie faktori, kas jāņem vērā, lai uzlabotu apkārtējo vidi ir:

Ūdens saglabāšana

Nelieto izšķērdīgi ūdeni, kas ir tavā mājā. Tas ir visizplatītākais veids, kā viss pasaules ūdens tiek ietekmēts nelabvēlīgi. Veic visus iespējamos pasākumus, lai pēc iespējas mazāk patērētu ūdeni. Ja dzīvo rajonā, kur ir patstāvīgs ūdens trūkums, taupīt ūdeni ir vēl vairāk nepieciešams. Lai taupītu pēc iespējas vairāk ūdeni, centies mājsaimniecībā:

  • pārbaudīt un salabot jebkādas pilošas noplūdes
  • uzstādīt zemas plūsmas dušu
  • nemazgāt traukus ar patstāvīgu ūdens plūsmu
  • nomainīt veco tualeti pret jauno, kas izmanto mazāk ūdeni
  • mazgāt veļu tikai tad, kad veļasmašīna ir pilna
  • nelietot pārāk daudz ūdeni, lai regulāri aplaistītu zālāju
  • mazgājot zobus, neatstāt vaļā krānu

Kad mazgā veļu, traukus, mašīnu, veic mājas uzkopšanu un daudz citas darbības, centies izmantot pēc iespējas mazāk līdzekļus, kuru sastāvā ir ķīmiskas vielas. Šādas ķimikālijas rada reālu kaitējumu ūdens notecēm, kas aizplūst tālāk un nonāk plašajā ūdens ciklā. Izmanto alternatīvus līdzekļus, kuri satur pēc iespējas mazāk ķīmiju.

Gaisa kvalitātes saglabāšana

Patērē pēc iespējas mazāk elektrības, jo visizplatītākais tās ražošanas avots ir ogles un dabasgāzes dedzināšana. Šo vielu degšana ir galvenais faktors pasaules gaisa piesārņojuma veidošanā. Tā vietā izmanto dažādus alternatīvus, piemēram, saules enerģiju. Tu vari glābt planētas gaisa kvalitāti, retāk izmantojot automašīnu un lidojot ar lidmašīnām. Tas ir vēl viens lielais gaisa piesārņojuma avots, jo oglekļa izmešu gāze veido siltumnīcas efektu, kas ietekmē atmosfēru. Lai nevajadzētu pārvietoties ar transportu, nākošais padoms – iepērcies vietējo uzņēmumu veikalos. Ja iepērcies internetā – apskaties, kura ir iespējamā tuvākā piegādes vieta. Sūtīt apģērbu no Ķīnas un citām tālām valstīm, pamatīgi iespaido atmosfērā nonākošo izmešu daudzumu.

Zemes tīrība

Pirmkārt, ko ir nepieciešams darīt – radi pēc iespējas mazāk atkritumus. Neiegādājies preces, kuras nav viegli pārstrādājamas – samazini plastmasas maisiņu pirkšanu katru reizi, kad dodies uz veikalu. Šķiro atkritumus, lai tie nonāktu paredzētajā pārstrādes poligonā, nevis kopīgā atkritumu kaudzē. Lielisks veids, kā samazināt atkritumu daudzumu ir veicot kompostrēšanu. Tā vietā, lai aizmestu atkritumu kastē pārtikas atliekas, novieto to komposta kaudzē. Pēc pāris nedēļām tev jau būs bagātīga melnzeme, ko izmantot zemes veselības nodrošināšanai. Veikalā piedāvātā melnzeme ir ar ķīmiskām vielām, kas nozīmē, ka augsne tiek piesārņota un ar notekūdeņiem ķimikālijas nonāk arī plašākās teritorijās.

Aizsargā dzīvniekus

Padari savu īpašumu par patvērumu savvaļas dzīvniekiem un kukaiņiem. Attīstības laikā, daudzi dzīvnieki zaudē savus dabīgos biotopus, tādējādi apdraudot sugas eksistenci. Iespējams, būsi redzējis lielās katastrofas, kad putniem saķepuši spārni ar naftas paliekām, ežus, kuri ir iesprūduši čipsu pakās vai citas situācijas, kad cilvēki apdraud dzīvniekus. Audzē savā teritorijā daudz puķes, krūmus, un iestādi kokus, lai piesaistītu savvaļas dzīvniekus un kukaiņus. Izveido bišu stropus, un putniem izkar barotavas. Ķīmiskie pesticīdi ir kaitīgi ne tikai zemes veselībai, bet arī dzīvniekiem, jo apdraud to dabiskās mājvietas. Padomā par dzīvnieku produktiem, kurus lieto uzturā. Ēd tikai ilgtspējīgas nozvejas zivis, nevis tādas, kuru skaits krietni sarūk pasaules okeānā. Pārzvejas un piesārņojuma dēļ zivju sugām ir tendence strauji samazināties, kas nu pat jau mērojams līdz 90 procentiem. Atceries, ja izmirst zivis, tas notiek arī ar dzīvniekiem, kuru barības ķēdes galvenais elements ir bijis šis dzīvnieks.