Ilgtspējīgs dzīvesveids

Ir miljons dažādi veidi,kā dzīvot ilgtspējīgi, un, ja tu vēlētos to visu vienlaicīgi apgūt, galva varētu sākt kūpēt no ideju pārpilnības. Taču, lai padarītu savu dzīvi ilgtspējīgu un palīdzētu pasaulei atveseļoties no cilvēces radītajām problēmām, nepieciešams pieņemt vismaz dažas no visām tām miljons ilgtspējīga dzīvesveida stratēģijām. Nosaukšu pāris veidus, kā uzlabot savu dzīvesveidu, skatoties ilgtspējīgā nākotnē.

Ēd ilgtspējīgi

Tas varētu izklausīties grūti, bet patiesībā tā nemaz nav. Vislabākais veids, kā ēst ilgtspējīgā veidā ir gatavot to no nulles. Izvairies no jau pagatavotiem produktiem, vai kaut pa pusei pagatavotiem produktiem. Protams, ilgtspējīgā domāšana atbalsta arī to, ka sadzīves ķīmiju, kā, piemēram, zobu pasta, dušas želeja, šampūni un citas lietas arī tiktu gatavoti no nulles, taču tas var izrādīties pārāk sarežģīts solis. Tāpēc pieturēsimies tikai pie ilgtspējīgas ēšanas. Jo vairāk tu izmantosi savā pārtikā augu bāzes produktus, jo ātrāk sasniegsi vēlamo mērķi. Gaļas ražošana ļoti kaitē videi un atmosfērai, nemaz nerunājot par dzīvnieku valstību.

Tīri ar līdzekļiem bez ķimikālijām un toksīniem

Ļoti daudz cilvēki nespēj savu ikdienu iedomāties bez ķīmiskiem produktiem, kā, piemēram, tīrītājiem. Saprotams, ka paši lētākie tīrīšanas līdzekļi sastāvēs tikai no ķimikālijām, un, neskatoties uz to, ka viņiem ir kodīga smaka, mēdz asarot acis, niezēt deguns vai āda, cilvēki tāpat turpina iegādāties šos līdzekļus. Netoksiskie tīrīšanas līdzekļi ir daudz maigāki pret cilvēka ādu un neiegūs nekādus kairinājumus, nemaz nerunājot par mūsu ūdens un noteku ceļiem. Ja nevēlies iegādāties veikalā tīrīšanas līdzekļus bez ķīmiskām vielām, tad izmanto pavisam dabīgos līdzekļus, kā, piemēram, etiķi un cepamo sodu. Patiesībā tu varētu būt pārsteigts cik labi strādā pat šie tīrīšanas līdzekļi.

Samazini patēriņu un radi mazāk atkritumus

Vai ar to ir jāsaprot, ka jāpārstāj doties uz veikalu iepirkties? Nē, tas nozīmē apsvērt visus plusus un mīnusus, pirms iegādājies kādu preci. Dažas lietas mēdz būt pavisam nederīgas, bet kādu ārēju vai emocionālu iekšējo apstākļu vadīti, mēs tāpat to nopērkam. Nevajadzīgas preces uzkrājas mājās līdz brīdim, kad tiek izmestas atkritumos. Pirms tu ieraugi kādu preci, un neesi pārliecināts par nepieciešamību, pie sevis uzdod sev jautājumu, vai patiešām šī prece būs nepieciešama un vai nevari bez tās iztikt? Impulsīvi pirkumi noved pie lieliem patēriņiem, tādējādi arī pie papildus atkritumiem.

Uzkrāj un taupi ūdeni

Noliec lielus konteinerus pie savām noteku caurulēm, lai ikreiz lietus laikā tajās uzkrājas ūdens. Ar šo ūdeni var lieliski laistīt dārza puķes karstās vasaras dienās, neizmantojot krāna ūdeni. Arī ejot dušā, noliec spaini un centies sakrāt arī šo ūdeni pēc iespējas vairāk. Šo ūdeni, ja tajā nav tikušas ziepju putas vai šampūns, var izmantot telpaugu laistīšanai, vai arī vienu reizi izmantojot tualetes podā. Šo savākto ūdeni – ne no dušas, ne no noteku caurulēm – neizmanto pārtikai, jo tas var būt netīrs, saturēt ķimikālijas vai baktērijas.

Pārmaini savas spuldzes

Nomaini visas savas mājas spuldzes pret fluorescējošām spuldzēm, kas ietaupa enerģiju vismaz četras reizes vairāk nekā regulārās spuldzes. Energoefektīvās spuldzes darbojas līdz pat desmit reizēm ilgāk nekā tradicionālās, kas nozīmē, ka ne tikai enerģijas patēriņš samazinās, bet arī finansiālais stāvoklis ģimenē uzlabojas. Neaizmirsti izslēgt gaismu ikreiz, kad izej no istabas. Āra apgaismojumam izmanto tikai uz saules baterijām darbināmus apgaismes objektus – tie uzlādējas arī tad, ja nav saules gaisma, tāpēc nav jāuztraucas, ka lietainā laikā nebūs apgaismojums.